The National Christian Trophy  ~  2019 / 2020
 
**UPDATED ON: Monday February 3rd 2020 - 10.00am**
 
**LATEST NEWS  - NATIONAL CHRISTIAN CUP FIXTURES, INCLUDING THE RECENT QUARTER FINAL DRAW & RESULTS**
1st Round
 
Regional Section (South, East & West)

Byes (18) were given to the following Teams:
Central Baptist Chelmsford (Essex), Chatsworth United (SE London), Christchurch Bromley (Kent), Christchurch Chislehurst (Kent), Cirencester Pilgrims (Glos), Cleanslate 2nds (Milton Keynes), Cornerstone United (Glos), Coney Hall United Churches (SE London)
,       FC Cornerstone (Stevenage), Gold Hill Baptist (Bucks), Hayes Ambassadors (Kent), Holy Rood Rickmansworth (Herts), Moorlands Bible College (Dorset), Raynes Park United (SW London), Raynes Park United 2nds (SW London), St John Fisher (Coventry), St Marys West Croydon 2nds (Surrey), ZimStevenage (Herts)

Regional Section (North & Midlands)

Byes (8) were given to the following Teams:
AFC Huddersfield (Yorks), Bentley Baptist Doncaster (Yorks), Bradford Gateway (Yorks), Elm Hall Dons (Liverpool),
Mansfield AFC (Notts), Spacious Place Blues (Burnley), St Johns Bowling Eagles Bradford (Yorks), St Wilfrids Harrogate (Yorks)
 
2nd Round ~ December 7th 2019
 
Regional Section (South, East & West)

R1)  
Holy Rood Rickmansworth (Herts) 1 v 7 Hayes Ambassadors (Kent) (Game played on 11/01/20)
R2)   St Marys West Croydon 2nds (Surrey) 2 v 0 Central Baptist Chelmsford (Essex)
R3)   St John Fisher (Coventry) 3 v 0 Cirencester Pilgrims (Glos) (Game played on 01/02/20)
R4)   Christchurch Chislehurst (Kent) v Bye
R5)   Chatsworth United (SE London) 3 v 2 (AET) Coney Hall United Churches (SE London)
R6)   Raynes Park United 2nds (SW London) v Bye
R7)   Christchurch Bromley (Kent) v Bye
R8)   Cornerstone United (Glos) w/o v FC Cornerstone (Stevenage)
R9)   Raynes Park United (SW London) v Bye
R10) ZimStevenage (Herts)  v Bye
R11) Cleanslate 2nds (Milton Keynes) v Bye
R12) Moorlands Bible College (Dorset) 0 v 4 Gold Hill Baptist (Bucks)

Regional Section (North & Midlands)
 
R13) Spacious Place Blues (Burnley) 6 v 1 AFC Huddersfield (Yorks)
R14)
St Wilfrids Harrogate (Yorks) 2 v 1 Elm Hall Dons (Liverpool)
R15)
Bradford Gateway (Yorks) 4 v 5 Bentley Baptist Doncaster (Yorks)
R16)
Mansfield AFC (Notts) 3 v 2 St Johns Bowling Eagles Bradford (Yorks)
 
3rd Round ~ January 25th 2020
**The 3rd Round Draw was made LIVE on Premier Christian Radio on Tuesday 10th December 2019**
Thanks to Premier Christian Radio for their help!!
**Also it was filmed and you can watch it on: Facebook.com/thisispremier
 
Regional Section (South, East & West)

R17) St Marys West Croydon 2nds (Surrey) 2 v 0 Christchurch Bromley (Kent)
R18)
Cleanslate 2nds (Milton Keynes) 2 v 3 Christchurch Chislehurst (Kent)
R19) Cornerstone United (Glos)
1 v 6 Gold Hill Baptist (Bucks)
R20)
Raynes Park United (SW London)  w/o v ZimStevenage (Herts)
R21)
Hayes Ambassadors (Kent) v St John Fisher (Coventry) (Game to be played on date tba)
R22)
Chatsworth United (SE London) 6 v 2 Raynes Park United 2nds (SW London)
 
Regional Section (North & Midlands)

R23) Bentley Baptist Doncaster (Yorks) 5 v 3 St Wilfrids Harrogate (Yorks)
R24)
Spacious Place Blues (Burnley) v Mansfield AFC (Notts) (Game to be played on February 8th)
 
Quarter Finals ~ 29th February 2020
**The Quarter Final Draw was made LIVE on Premier Christian Radio, on Tuesday 28th January 2020.**
**Also it was filmed and you can watch it on: Facebook.com/thisispremier
 
Regional Section (South, East & West)

F25) Raynes Park United (SW London) v Gold Hill Baptist (Bucks)
F26) Chatsworth United (SE London) v St Marys West Croydon 2nds (Surrey)
F27) Hayes Ambassadors (Kent) or St John Fisher (Coventry) v Christchurch Chislehurst (Kent)
 
Regional Section (North & Midlands)

F28) Bentley Baptist Doncaster (Yorks) v Spacious Place Blues (Burnley) or Mansfield AFC (Notts)
 
Semi Finals ~ 28th March 2020
**The Semi Final Draw will be made LIVE on Premier Christian Radio, on Tuesday 3rd March 2020.**

Full National Draw

F29)
F30)

Final
 
Sometime in May 2020